Lupičský gang Grandijóza

Když se následující neděli v poledne usadili obyvatelé Lážopláža do svých křesel a s očekáváním si naladili lážopláží rozhlasovou stanici, aby si vyslechli další povídku jednoho ze studentů Hračkářství pana Chmýří, čekalo na ně pouze ticho.

Několik obyvatel zkoušelo rádio vypnout a zase zapnout, jiní se dívali do svých diářů, zda je opravdu neděle a ne třeba sobota, pondělí nebo středa, jiní odhrnovali záclony z oken a dívali se do ulice, zda se nestalo něco mimořádného a paní Cukrlátková dokonce vyměnila bačkory za růžové polobotky a vyrazila k malému domku pana Třeskavky, na jehož dveře hlasitě zaklepala.screen-shot-2016-09-07-at-130940

Dveře otevřela překvapená paní Třeskavková v zástěře od mouky a čehosi tmavého a lepkavého, to protože právě chystala nejoblíbenější koláč pana Třeskavky s příchutí pendreku. 

Paní Cukrlátková si ji nejprve zkušeným okem prohlédla, potom přikrčila pravou nosní dírku a jedním pohybem ruky paní Třeskavkovou odstrčila ode dveří a bez vyzvání se hnala k troubě, jejíž dvířka rychle otevřela, tak akorát, aby zachránila pendrekový koláč před spálením. 

Paní Cukrlátková otevřela všechna okna v domku Třeskavkových, aby dovnitř vpustila čerstvý vzduch. Musela být celou dobu poněkud shrbená, to aby se do domku vešla. 

Zpátky v kuchyni se mohla konečně paní Třeskavkové vyptat na to, kvůli čemu přišla.

„Kde je Třeskavka? Z rádia se nic neozývá. Je neděle a všichni čekají na povídku.“

Paní Třeskavková se chytila za hlavu. 

„Je na výpravě! Potřeboval náhle odjet a v té rychlosti na to musel zapomenout. Co budeme dělat?“screen-shot-2016-09-07-at-131007_00

Paní Cukrlátková už nic neodpověděla, jen chytila paní Třeskavkovou pod paží a táhla ji z domku ven do studia.

Tam ji posadila na vysokou židličku hned u mikrofonu, který visel ze stropu, odběhla do druhé místnosti, kde prudce zmáčkla velké červené tlačítko, které přenášelo vše, co se ve studiu šustlo až do obývacích pokojů obyvatel Lážopláža. Potom mávla na paní Třeskavkovou, která za stolem seděla jako zařezaná a neveděla, co říct. 

Paní Cukrlátková ještě před ní rychle položila povídku Mečislavky, a potom se vrátila do vedlejší místnosti, kde už to nemohla vydržet a ze své tašky vytáhla několik nadýchaných zákusků, do kterých se rychle a s chutí zakousla. 

Paní Třeskavková se nadechla a začala předčítat povídku Mečislavky. 

 

O tom, jak se Zlatá velryba ztratila

Mohlo by se zdát, že Zlatá velryba se nemůže nikdy ztratit. Jak by také mohla, myslíte si snad, vždyť je tak velká a navíc zlatá. Nejen, že by se nikam nevešla, navíc by se prozradila i svým pronikavým třpytem. cteci tety kniha

Ztratit se však může i Zlatá velryba, když se do práce pustí lupičský gang Grandijóza. Ten si totiž přímo libuje ve velkých krádežích. Čím větší je předmět, který mají ukradnout, tím jsou nadšenější.

Grandijóza je gang spolupracující s nejhorším čarodějem Kyseloušem, který jim daroval několik nepromokavých pytlů, které se přizpůsobí jakékoliv velikosti kradeného předmětu, tudíž i Zlaté velrybě.

Nebojte, nebude tak zle. Ale nesmím prý teď prozradit víc a počkat až na konec vyprávění, říká se tomu rozuzlení. Napřed něco zauzlujete a potom to potřebujete rozuzlovat, proto rozuzlení.

Gang Grandijóza dorazil až na pláž a zavolal na Zlatou velrybu. Ta moc dobře věděla, co je to za uličníky, ale nechtěla jim hned říkat, že to ví. Pozvala je proto k sobě na mořské dno a lupičský gang s radostí pozvání přijal.cteci tety

Na mořském dně všechny poprosila, zda by si mohli zahrát na schovávanou. A jakmile některý z členů gangu odpočítával, hodila jej do nepromokavého pytle.

Zlaté velrybě se do nepromokavého pytle podařilo nachytat všechny členy gangu a pytel potom schovala tak, aby jej ani ten nejlepší a nejzkušenější hráč hry na schovávanou nikdy nenašel.

A tak se Zlaté velrybě podařilo zbavit se jednoho lupičského gangu, který už potom nikdy nikoho netrápil.

Paní Třeskavková povídku celá nadšená dočetla a potom dlouze děkovala Mečislavce za její výbornou práci a otevřenou mysl.cteci tety

Paní Třeskavková následně začala posluchačům vyprávět o nepodařeném koláči, ze kterého si ale hlavu neláme a zkusí to zase zítra, protože chce pendrekový koláč dovést do dokonalosti. A jakmile se vrátila domů, začala znovu zadělávat na těsto, protože byla plná energie a dobré nálady a při pečení si představovala, jak by se asi její manžel tvářil na to, kdyby si připravila svůj vlastní pořad v rádiu.

KONEC